Рилски спортист спечели редовния сезон в НБЛ пет кръга преди края. С днешната

...

Рилски спортист спечели редовния сезон в НБЛ

Рилски спортист спечели постоянния сезон в НБЛ пет кръга преди края. С днешната си победа със 114:100 над Берое като посетител отборът си подсигури първата позиция и домакинско преимущество във всички стадии от плейофите. Самоковци изиграха мощно първо полувреме във високорезултатен мач, с цел да стигнат до победа №23 за сезона, като досега те имат и три загуби и са с пет триумфа пред втория Балкан, който няма даже научен късмет да ги измести. Старозагорци пък са в средата на класирането с актив 12-14. В идващия кръг Рилски гостува на Академик Пловдив, а Берое – на ЦСКА. След няколко смени на водачеството в първите минути на мача Рилски направи серия от 11:0 и се откъсна напред, с цел да затвори откриващата част при 31:24. Самоковци вкараха над 30 точки и през втория интервал и лека-полека натрупаха двуцифрен задатък до почивката за 63:51.
Източник: novsport.com